Horoskopai

Horoskopai ir astrologija

Žodis horoskopai yra kilęs iš graikų kalbos žodžio „horoskopas“, kurio reikšmė yra valandos stebėtojas. Horoskopas – tai  diagrama, kurioje tam tikru laiko momentu ir tam tikra tvarka atvaizduojamos dangaus kūnų, planetų, saulės ir mėnulio padėtys.

Pagal planetų išsidėstymą yra apskaičiuojami faktoriai, kurie gali būti labai skirtingai interpretuojami. Horoskopai tai įvairių įvykių pranašysčių metodas, kuris susijęs su tam tikru laiko momentu. Šiais laikais dauguma mūsų bandome nuspėti, kas mūsų laukia ateityje ir tam turime daugybę būdų.

Horoskopai – tai vienas iš būdų nuspėti ateitį. Beveik visose pasaulio šalyse horoskopų skiltys laikraščiuose, žurnaluose ar internetiniuose portaluose yra labai populiarios. Horoskopai kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio. Susidomėjimas horoskopais neišsenka net ir nepaisant nuolat astrologijos tema vykstančių ginčų. Šie ginčai gali būti apibendrinti vienu klausimu „ar astrologija galima pasitikėti ar ne ?“.

Astrologija – tai sistema žinių, kurios buvo renkamos ir tiriamos tūkstančius metų, tai vienas iš mokslų apie žmogų, apibūdinantis ir klasifikuojantis jo charakterio savybes, elgesio ypatybes, reakciją į įvairias gyvenimo situacijas.  Anot astrologų horoskopai – padeda žmogui atrasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, pastebėti iš aplinkos gaunamus ženklus ir perspėjimus.  Astrologija padeda pasirinkti optimalų asmenybės vystymosi ir tobulėjimo variantą. Kitaip tariant, astrologija yra menas, leidžiantis žmogui geriau suprasti patį save.

Kaip atsirado horoskopai ir astrologija?

Horoskopai didžiulio populiarumo sulaukė jau senų senovei, jie buvo sudarinėjami jau senojo Egipto lakais. Tais laikais Egipte jau būdavo sudarinėjami dienos horoskopai. Taip pat ir senieji graikai labai rimtai užsiėmė astrologija. Graikijoje astrologija buvo slaptas mokslas, kuris buvo prieinamas ne kiekvienam. Šiandien išanalizavus daugybę archeologinių ir istorinių šaltinių, galime papasakoti kaip vystėsi šis be galo senas ir unikalus mokslas. Unikaliu šį mokslą galime pavadinti dėl jo evoliucijos – šiais laikais jau nebereikia naudotis įvairiomis viduramžių technikomis, antikinius apibrėžimus pakeičia šiuolaikiniai – astrologija vystosi, tačiau lieka tuo pačiu mokslu apie žmogų ir jo galimybes.

Taigi astrologija atsirado visiškai natūraliai. Žmogus nuo pat gimimo pastebėjo dienos ir nakties kaitą. Mėnulio fazės ir metų laikai taip pat nepaliaujamai kinta. Atsižvelgus į tai buvo galima planuoti savo gyvenimo įvykius. Medžiotojai ir keliautojai remdamiesi saule ir žvaigždėmis susiplanuodavo maršrutus. Žemdirbiai atsižvelgdami į mėnulio ir saulės ritmus planuodavo savo darbus.

Dangus visus žavėjo savo neįtikėtina tvarka ir periodiškumu, jis vertė jausti jam pagarbą ir suteikė žmogui ramybės tašką šiame chaoso ir streso pilname pasaulyje. Tradicija stebėti ir tirti dangų pereidavo iš kartos į kartą ir suteikdavo žmonėms daugybę naujos informacijos. Griežtas tam tikrų dangaus reiškinių periodiškumas leido juos numatyti ir suplanuoti ateitį – pasiruošti sėjai ar derliaus nuėmimui, upės išsiliejimui ar karavano atvykimui. Po tam tikro laiko astrologai dangaus skliautą padalino į 12-a ženklų, 27-ias mėnulio stoteles ir 360 laipsnių. Toks padalinimas buvo reikalingas norint sudaryti tikslesnę astrologinę prognozę.

Senovės astrologų atradimas

Vienas svarbiausių senovės atradimų – žvaigždžių išskyrimas į judančias ir nejudančias žvaigždes. Čia kalbama apie planetas, kurios iš Žemės planetos yra matomos kaip ryškios žvaigždės. Taigi buvo atrasta, kad žvaigždės niekada nejuda ir sukuria žvaigždynų tinklą, o tuo tarpu planetos juda skirtingu greičiu. Šis atradimas taip paveikė senovės astrologus, kad jie pavadino šias planetas dievų vardais.

Saulė ir Mėnulis buvo garbinami kaip dienos dievas ir nakties deivė, buvo manoma kad jie žemėje suteikia gyvybę. Senovės legendose ir mituose, buvo vaizduojama, kad dievai dažnai nusileisdavo iš dangaus, norėdami įsiterpti į žemiškuosius reikalus – prisiminkime vien senovės Graikijos legendas. Dangaus fenomenai, žmonių manymu, buvo šių įvykių ženklai.

Astrologai įžvelgė neįtikėtinus sutapimus tarp to, kas vykdavo Žemėje ir danguje. Atskriejančios kometos pranašavo pralaimėjimus karuose ir badą, Saulės užtemimai, tam tikra Saturno padėtis žymėjo epidemijų pradžią, o ypatinga Jupiterio padėtis nulemdavo valdovų ir karalių kaitą. Tokiu būdu buvo padaryti pirmieji astrologinių tyrimų žingsniai.

Astrologijos kelias ankstyvuoju ir vėlyvuoju laikotarpiu

Astrologijos kelias nusidriekė per labiausiai išsivysčiusias senovės pasaulio civilizacijas ir šalis – iš Babilono į Egiptą, toliau – į senovės Graikiją ir Romos imperiją. Šis kelias driekėsi visur kur miestai buvo išsivystę, o žmonės išsilavinę. Atkeliavus krikščionybei, astrologija buvo nustumta į pogrindį, tačiau estafetę perėmė arabiškasis pasaulis. Yra žinoma, kad daugelis Rytų valdovų gana palankiai vertino astrologiją, lygiai kaip ir visus kitus to meto mokslus. Atskirai būtina paminėti kinų ir indų astrologiją – rūpestingai puoselėjančią visas, seniai prieš mūsų amžių atsiradusias, tradicijas.

Vėlesnis astrologijos suklestėjimas Europoje įvyko viduramžiais. Kažin ar Europoje būtų galima rasti monarchą ar aristokratą, kuris  nebūtų kreipęsis patarimų į astrologą. Bėgant laikui astrologo profesija tapo labai gerbiama, astrologijos paskaitos universitetuose buvo skaitomos greta matematikos ir fizikos paskaitų. Taip, pereidama klestėjimo ir užmaršties periodus, astrologija pasiekė mūsų laikus.

Tokie garsūs mokslininkai, kaip astronomas Tichas Brahė, gydytojas Mišelis de Nostradamas, filosofai Beikonas ir Spinoza, matematikas Jo – Hanesas Kepleris, fizikas Izaokas Niutonas, psichologas Karlas Gustavas Jungas sėkmingai taikė astrologijos žinias ir stengėsi išplėsti šį mokslą. Bet tikras šio senovinio mokslo apogėjus buvo XIX-XX a., kai Vakarų pasaulis pradėjo iš naujo atrasti mistines Rytų paslaptis ir naujoves psichologijos srityje, leidžiančias atsikratyti pernelyg materialaus požiūrio į žmogų ir jo psichiką.

Horoskopų nauda šiandieniniame pasaulyje

Šių laikų astrologai vis dažniau pripažįsta, kad žvaigždės gali įtakoti žmonių ir pasaulio likimus. Taip pat šie mokslininkai teigia, kad dangaus kūnai gali įtakoti arba būti susiję su žmogaus fiziniais ypatumais, asmenybės bruožais ar svarbiais įvykiais jų gyvenime.

Astrologija yra subtilus ir senovinis mokslas, kuris gali išpranašauti įvairius įvykius žemėje, bei žmonių gyvenime. Horoskopai gali padėti atskleisti asmens įgimtus talentus, polinkius, profesija, karjeros galimybes, sveikatos būklę ir galimas rizikas, asmenybės vystymosi tendencijas, partnerių suderinamumą, santuokos tinkamumą,  nesėkmių priežastis, karmines skolas, finansines ir verslo galimybes ir daugybę kitų sričių.

Horoskopai gali atsakyti į daugelį kylančių klausimų ir padėti žmogui atrasti savo pašaukimą bei geriau pažinti patį save.